Yaz Kuran Kursları Başlıyor

Yaz Kuran Kursları Başlıyor
Bu içerik 283 kez okundu.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmelik ve yönergesi gereği Türkiye genelinde olduğu gibi İlçemizde de Kula Müftülüğümüze bağlı Kuran Kursları ve Camilerimizde günde 3 saat haftada 5 gün olmak üzere 8 hafta sürecek Yaz Kuran Kurslarımız 17 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacaktır.

     Bu kurslarımızda yavrularımıza Kuran-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Ahlak, Siyer, İbadet eğitimi yanı sıra Vatan-Millet sevgisi Birlik ve Beraberlik duygusu öğretilecektir.

     Velilerimiz bu Kursları fırsat bilerek Rabbimizin bize en değerli nimeti ve emaneti olan göz aydınlığı evlatlarımızın Fedakar ve Ehil Din Görevlilerimizce Kuran Kursu ve Camilerimizde verilecek bu eğitimi almalarına önderlik etmeleri bizim için büyük önem taşımaktadır. Zira Bir Anne Babanın çocuğuna karşı en önemli görevlerinden birisi ona Dini ve Ahlaki eğitimini vermesidir. Aynı zamanda bu, çocuğun anne baba üzerindeki bir hakkıdır. Peygamberimiz (s.a.v) in ifadesiyle bir anne babanın çocuğuna bırakabileceği en güzel miras güzel ahlak ve terbiyedir.

     Kula Müftüsü Kamil KIRKIZ “Camiler Çocuk Dolsun Ahlakı Kur’an Ahlak Olsun” ilkesiyle tüm yavrularımızı Pazartesi günü başlayacak olan ve Hafta içi her gün saat 10:00-13:00 arası devam edecek olan Yaz Kur’an Kurslarımıza bekliyoruz. 20 Yaşın altındaki Erkek – Kız çocuklarımızı Kula Merkezde 30 Cami, Mahallelerde 52 Camimizde ve 13 adet Kur’an Kurslarımıza bekliyoruz. dedi.

    * Müracaat: İlçe Müftülüğü, Tüm cami ve Kuran Kursları

A) 4-6 Yaş gurubu yavrularımız için Sarıgöz Camii Kuran Kursu     

B) Hafızlık Eğitimi Kızlar için: Müftülük 1. Katı Mehmet Sandallı Kız Kuran Kursu(5. ve 6. Sınıfa geçen öğrenciler)

C) Hafızlık Eğitimi Erkekler için: Merkez Erkek Kuran Kursu (Dökümhane Mevkii) (5.ve 6. Sınıfa geçen öğrenciler)

D) Yaz Dönemi yatılı Erkekler için: Gökçeören Kuran Kursu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Jeopark Kula Belediyespor 3-1 İstanbul BBSK
Jeopark Kula Belediyespor 3-1 İstanbul BBSK
Salihli TSO’ya  Kula Leblebisi için Teşekkür Ziyareti
Salihli TSO’ya Kula Leblebisi için Teşekkür Ziyareti