23. Geleneksel Selvili Dede Şenliği’nde Birlik Beraberlik Mesajı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kenger Selvili Dede Anma Etkinliğinin bu sene 23’üncüsü düzenlendi.

23. Geleneksel Selvili Dede Şenliği’nde Birlik Beraberlik Mesajı
Bu içerik 241 kez okundu.

Kula’nın Kenger Mahallesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Şenlikleri’nin bu yıl 23’üncüsü gerçekleştirildi. Kula Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen programa, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nazım Baytok, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Osman Kasırga, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, muhtarlar, Kenger Mahallesi vatandaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Selvili Dede'nin mezarı başında dualar eden vatandaşlara, yemek ikram edilirken şenlikte semah gösterisi, yerel sanatçılar tarafından türkü dinletisi gerçekleştirildi. Programda konuşan Kenger Mahallesi Muhtarı Günay Yılmaz; “ Geleneksel Selvili Dede Şenliğimizde her yıl örf adet ve ananelerimizi devam ettirmeye ve bizden sonraki nesillere de aktarmak için çalışıyoruz. Bu etkinliğin yapılmasında emeği olan başta Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tosun'a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Tosun; “Kardeşlik Duygularını Yaşamalı, Yaşatmalıyız”

Etkinlikte bir konuşma yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Allah’ın selamı üzerinize olsun, Peygamberimizin üzerine salatü selam olsun, ilmin kapısı olan Allah’ın Aslanı Hazreti Ali’ye selam olsun, Serdarı şüheda Hazreti Hüseyin Efendimize salatü selam olsun ve bizi burada buluşturan yüce Allah’a şükürler olsun. Anadolu erenlerinin ve horasan erenlerinin mekteplerinin yetiştirdiği Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşı Veli’nin, Mevlana’nın genlerimize nakış nakış işlediği kardeşlik duygularını yaşatmak mecburiyetindeyiz. Onun için bu merasimlere, geleneklere sahip çıkmak zorundayız. Daha güzel dünyada ve yarınlarda buluşmak dileğiyle” dedi.

 Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptığı konuşmada, "Manevi büyüklerimizi anmak amacıyla burada toplandık. Burası Anadolu toprağı, özellikle 1071'den sonra bizler göç etmeye başladık ve yurt edindik. Ecdadımız sayesinde bu cennet vatanı, şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak toprağı vatan ettik. Bu toprakları sevdiklerimizden vazgeçerek vatan ettik. Bu uğurda yürürken manevi büyüklerimizi anarak vatan ettik." diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Jeopark Kula Belediyespor 3-1 İstanbul BBSK
Jeopark Kula Belediyespor 3-1 İstanbul BBSK
Salihli TSO’ya  Kula Leblebisi için Teşekkür Ziyareti
Salihli TSO’ya Kula Leblebisi için Teşekkür Ziyareti