Advert

Temiz Gelecek İçin Çöp Topladılar

4 Eylül Ahmet Sabahat Özmen Ortaokulu öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığının değerler eğitimi ve toplum hizmeti çalışmaları programı kapsamında mesire alanlarında çöp topladılar.

Temiz Gelecek İçin Çöp Topladılar
Öğrencilerin toplanan çöpler, Kula Belediyesi tarafından geri dönüşüm merkezine gönderilerek yeniden kazanılması sağlandı.
 
Manisa'nın Kula İlçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından projesi yürütülen, değerler eğitimi ve toplum hizmeti çalışmaları kapsamında yapılan temizlik çalışmasında öğrenciler çevre temizliği yaptı. Kula Belediyesinin destek verdiği temizlik çalışmasında öğrenciler bir kamyon plastik, pet şişe, çam şişe ve çöp topladı.

Piknik yapmak için gelen vatandaşların bıraktıkları çöpleri toplayan öğrenciler ve öğretmenler topladıkları çöpleri Kula Belediyesi çöp toplama aracına yüklediler.

4 Eylül Ahmet Sabahat Özmen Ortaokulu Müdürü Sedat Ay, yapılan temizlik çalışmasının çevre temizliğine sağladığı katkının önemli olduğunu belirtti.

Ay, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerler eğitimi ve toplum hizmeti çalışmaları programı, öğrencilerin temizlik bilinci ile yetişmeleri sağlamak amacıyla etkinlikler düzenledik. Türkiye'nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı jeoparkında temizlik yaparak bu ayki etkinliğimizi gerçekleştirdik. Kula baraj göleti çevresinde bulunan mesire alanında temizlik yaptık. Mesire alanında gördüğümüz manzara vahimdi. Buradan herkese seslenmek istiyorum, piknik yapmak hepimizin hakkı fakat piknik yaptığımız alanları temiz bırakmak hepimizin sorumluluğu." diye konuştu.

4 Eylül Ahmet Sabahat Özmen Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Nuray Bozkurt çevre bilinci ile yetişmenin önemi olduğunu ve çevreyi temiz tutmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Mesire alanında temizlik yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Okul öğrencisi Hurşit Enes Bayrak, mesire alanlarını kullanan ve piknik yaptıktan sonra çöplerini bırakanların temizliğini yaptık. Mesire alanlarını kullanmak hakkınız ama çevreyi kirletmemek zorunluluğunuz. Çevreyi kirletmemenizi istiyoruz dedi.


5. sınıf öğrencisi Dilara Tulum yapılan etkinlikle ilgili olarak, bu gün Kula barajına geldik. Burada insanlar bir sürü çöp atmışlar. Bu çok kötü bir şey, eğer çöp atmaya devam ederlerse kirli bir çevrede yaşarız, bu bizim ve geleceğimiz için çok kötü. Piknik yaptığımız alanları temiz bırakmak hepimizin zorunluluğu olduğunu söyledi.

Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hayrettin Yeşil yapılan etkinlikle ilgili olarak, "Kula Belediyesi olarak okullarımızın düzenlediği sosyal etkinlik projelerine malzeme ve araç desteği veriyoruz. Çevre bilincini çocuklarımızı alıştırmak ve öğretmeyi hedefliyoruz. Sosyal donatı alanlarında pikniğe gelen vatandaşlarımızın çevreyi kirletmemeleri, ürettikleri çöpleri de çöp bidonlarına atmaları noktasında uyarılarımızı yapıyoruz, daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Çocuklarımızın yapmış olduğu bu etkinlikler sayesinde çevre bilinci ve duyarlılığı olan nesillerin yetişeceğini düşünüyoruz. Kula Belediyesi olarak bu tür projelerin arkasındayız ve destek vermeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Öğrenciler ve öğretmeler tarafından Kula baraj göleti çevresinden bir kamyon çöp toplandı.

Toplanan çöpler Kula Belediyesine ait araçlarla geri dönüşüm için çöp toplama merkezine gönderildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula Belediyesi, maske ve eldivenler için özel atık kutuları koydu
Kula Belediyesi, maske ve eldivenler için özel atık kutuları koydu
23 Nisanda Çocuklara Doğum Günü Sürprizi
23 Nisanda Çocuklara Doğum Günü Sürprizi