Advert

TOKİ’den Kula’ya 300 Konut

TOKİ, 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Manisa’ya toplam 1500 konut yapacak.

TOKİ’den Kula’ya 300 Konut

Gerçekleştirilecek olan TOKİ projesinde, Kula’ya 210 adet 2+1 ve 90 adet 3+1 olmak üzere toplamda 300 konut yapılacak.


Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Kula'da yapılacak olan TOKİ projesi hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Başkan Tosun açıklamasında “TOKİ ile ilgili çalışmalarımız uzun süredir devam etmekteydi.  TOKİ ile ilgili hazırlamış olduğumuz dosyayı, Ankara da Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ilettim. TOKİ başkanını arayarak hazır olan projemizin takip edilmesini istedi, bakanımızın talimatı üzerine de İstanbul’a giderek TOKİ yetkilileriyle bir araya gelerek dosyamızı inceledik TOKİ başkanımız da projeyi inceleyerek son şeklini verdi.


 Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Kula’da eski Selendi yolu üzerinde Yakabağ mevkisin de ki 325 dönümlük arazi üzerine 1. Etap da  210 adet 2+1, 90 adet de 3+1 konut yapılacağı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hafta sonu yaptığı açıklamada yer alması bizleri ve Kula halkını mutlu etmiştir.


 Tosun “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Kulamızın evladı Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na TOKİ Başkanı Ömer Bulut'a,  ekibine ve emeği geçen herkese şahsım ve Kula halkı adına teşekkür ediyorum.


Tosun, Yakabağı mevkisin de  325 dönüm hazine arazisi üzerine hazırlanan projenin birinci etabında 300 konutun yapılacağını bununla ilgili olarak başvurular bugün itibari ile başladı, Kula Ziraat Bankası Müdürümüz Özkan Canan da bizi ziyaret ederek yapılacak konutların yeri mevkiisi hakkında bilgiler istedi bizde kendisine proje üzerinde bilgiler verdik dedi.


Kula Ziraat bankası şube Müdürü Özkan Canan da 16.12.2019 tarihi itibari ile şubemize TOKİ ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımıza doğru bilgiler verebilmek amacıyla Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u ziyaret ederek kendisinden bilgileri aldım, Kula’da 300 konut yapılacak ilk başvurularda Bankamız Kula şubesine 2+1 ler için 500 TL. 3+1 ler içinde 1000 TL. para yatırılması gerekiyor dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula Her Kula Nasip Olmaz Kula
Kula Her Kula Nasip Olmaz Kula
Kula Ülkü Ocağı Başkanı Çakan'dan yeni yıl mesajı
Kula Ülkü Ocağı Başkanı Çakan'dan yeni yıl mesajı