Advert

“Ata’ya Selam Olsun” Projesi İle Bilinçli Nesiller

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş’in talimat ve destekleriyle Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde başlatılan “Ata’ya Selam Olsun” projesi, Gördes ilçemizde de hayata geçiriliyor.

 “Ata’ya Selam Olsun” Projesi İle Bilinçli Nesiller

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, Gördes ilçesine yaptığı ziyaretler esnasında İlçe Kaymakamı Bekir Abacı ve İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik ile  görüşmeler yaptı ve taslağı Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan “Ata’ya Selam Olsun” projesini tanıttı.

Gördes Ülkü Ocakları ile Gördes İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalan protokole, İlçe Kaymakamı Bekir Abacı, İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin ve Gördes Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Yılmaz katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Keskin yapılan görüşmeler neticesinde ilçe kaymakamımız Sayın Bekir Abacı’nın olurlarıyla Gördes Ülkü Ocakları ile Gördes İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanmış ve proje süreci başlatılmıştır. Gördes Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Yılmaz ile Gördes İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik arasında imzalanan protokolün imza törenine Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin de katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Keskin  imzalanan protokol sonrasında yaptığı açıklamada, “Ata’ya Selam Olsun” projesi kapsamında Gördes İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda öğrenim görmekte olan ortaokul öğrencilerinin tamamına Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan “Çocuklar İçin Nutuk” kitabı ücretsiz bir şekilde ulaştırılacak. Öğrenci ve veli rızasının esas olduğu projenin ikinci aşaması, gönüllü öğrencilerin kitabı okumalarıyla tamamlanacak. Projenin üçüncü aşamasında okulların kendi içlerinde yapacakları bilgi yarışmalarıyla her ortaokulun beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıf birincileri tespit edilecek. Projenin dördüncü aşaması ise ilçe genelindeki okul birincilerinin kendi kategorilerinde katılacakları bir final yarışmasından oluşacak." diye konuştu.

Asıl Amacımız 'Milli Bilinç'

Genel Başkan Yardımcısı Keskin açıklmasına şöyle devam etti, "Ata’ya Selam Olsun projesinin amaçları arasında millî bilince sahip nesiller yetiştirmek, tarihten ders çıkarma bilinci oluşturmak, okuma alışkanlığı kazandırmak, akademik başarıyı artırmak, sorgulama yetisi güçlü bireyler yetiştirmek, 2023 Eğitim Vizyonu’nda belirtilen “Eğitim, uluslararası değerlerin yanında millî değerleri geliştirmeli” hedefinin gerçekleştirilmesine destek olmak gibi somut kazanımlar yer alıyor." dedi.

 Aynı zamanda bir tarih öğretmeni olan Gördes Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Yılmaz projeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan ve Millî Mücadele’nin safhalarını anlatan “Nutuk” kitabının bütün Türk gençleri tarafından okunması gereken bir temel eserdir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının çalışmaları neticesinde bu temel eserin ortaokul öğrencilerinin seviyesine indirgenmiş hâli olan “Çocuklar İçin Nutuk”un öğrencilerin bütün öğrenim hayatları boyunca karşılarına çıkacak olan temel inkılap tarihi bilgilerini ihtiva etmektedir. “Ata’ya Selam Olsun” projesinin Gördesli öğrencilere büyük sağlayacaktır." ifadesini kullandı.

Proje kapsamında Gördes’te bulunan 9 ortaokulda öğrenim gören öğrencilerin tamamına “Çocuklar İçin Nutuk Kitabı” hediye edilecek. Kitapların sponsorluğunu Gördes’in tanınmış iş adamlarından Yücel Keskin’in üstlendiği öğrenildi.

Proje kapsamında yapılan bilgi yarışmasında beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıflar kategorilerinde okul birinciliklerini kazanan bütün öğrenciler; İstanbul ve Çanakkale illerine yapılacak bir geziyle ödüllendirilecek. Final yarışmasında dört kategoride ilçe birincisi olan öğrencilere ise ayrıca sürpriz hediyeler verilecek. Programının uygun olması hâlinde bilgi yarışması finaline Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in de katılabileceği, alınan bilgiler arasında.

Ülkü Ocakları Sinan Ateş Gördes Kula Manisa Eğitim Nutuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başkan Tosun’dan Miraç Kandili Mesajı
Başkan Tosun’dan Miraç Kandili Mesajı
Ege Bölgesi Masterlar Kulüp Başkanlarından Kula’da Dostluk Maçı
Ege Bölgesi Masterlar Kulüp Başkanlarından Kula’da Dostluk Maçı