Advert

Turizm Haftasında Öğrenciler Farkındalık İçin Çöp Topladılar

Kula'da öğrenciler, turizm haftasında farkındalık oluşturmak ve çevreye duyarlılığı arttırmak amacıyla 90 Bin ziyaretçinin uğrak yeri olan Kula UNESCO Global Jeopark alanında çöp topladılar.

Turizm Haftasında Öğrenciler Farkındalık İçin Çöp Topladılar

Manisa'nın Kula İlçesinde, Tabduk Emre Orta Okulu öğrencileri Türkiye'nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı Kula UNESCO Global Jeoparkında ellerine eldiven giyip çöp topladılar.

15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık 100 Tabduk Emre orta okul öğrencisi, öğretmenleri ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile birlikte jeopark alanında çöp topladılar. Alandaki çöpleri toplayan öğrenciler 12 Bin yıl önce akan lavların arasında gezdiler.

Turizm haftası etkinlikleri kapsamında jeopark alanında çöp toplayan öğrencilere destek veren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Turizm Haftasında Türkiye'nin örnek coğrafi alanlarından biri olan Kula UNESCO Global Jeopark sahasında çöp toplamalarını ve farkındalık oluşturmaya çalışmalarından dolayı öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Başkan Tosun Anadolu Ajansı muhabirine verdiği röportajda, "Bu gün burada Tabduk Emre Orta Okulu öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz güzel bir etkinliğe imza attılar. Öncelikle farkındalık oluşturduklarından, güzel bir hareket yaptıklarından dolayı  teşekkür ediyorum. Çocukların itinalı ve dikkatli bakış açıları sayesinde temizlik daha hassas ve ince bir şekilde yapılacak. Şimdiden bu alışkanlığa sahip olduklarından dolayı öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu etkinliği düzenleyen gerek öğretmenlerimize, gerekse Belediyemizin ilgili birimlerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Öğrencileriyle birlikte çöp toplayan sınıf öğretmeni Deniz Kaz yapılan etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "15-21 Nisan Turizm Haftası vesilesiyle Kula UNESCO Global Jeopark alanına 3. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte gezi düzenledik. Öğrencilerimiz ile çöp topladık. Etkinliğimizde farkındalığı, aidiyeti, çocukların çevreyi temiz tutmalarının önemini bir kere daha birlikte yaşamak istedik. 3. sınıf öğrencilerimiz TEMA üyesi, bu kapsamda da etkinlik olmuş oldu. Bizler Kula halkı olarak kültürel zenginliklerimizi korumak için çok daha dikkatli olmalıyız. Bu günün küçükleri yarının büyükleri, çevre bilinci noktasında öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmaktı amacımız. Güzel bir gezi, güzel bir etkinlik oldu." diye konuştu.

Gezi ve çöp toplama etkinliğine katılan Tabduk Emre Orta Okulu 3. sınıf öğrencisi Rümeysa Türkoğlu, "Bu hafta, turizm haftası olduğu için jeoparka geldik, çöpleri topladık, çeşitli etkinlikler yaptık. Burada çok eğleniyorum. Şimdide jeopark alanına gezmeye gideceğiz. Jeopark alanı, Türkiye'nin ilk ve en büyük jeopark alanı. Bizlerde bunu değerlendirmeye çalışıyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu