Advert

Başkan Tosun ve Başkan Şadan Pazaryerini Denetledi

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan ek genelgeye göre, pazar yerlerine kontrollü giriş ve çıkışların başlamasının ardından Jandarma, Polis ve Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini artırarak, çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Başkan Tosun ve Başkan Şadan Pazaryerini Denetledi
Haberin videosu için tıklayın!

 

Buna göre, Pazar yerleri üç noktadan girilebilmesi için bariyerlerle kapatıldı.

Giriş noktalarında vatandaşlar ellerini dezenfekte ettikten sonra zabıta ekiplerinin dağıttığı maskeleri alarak pazar yerlerine alınmaya başlandı.

Maske ve eldiven denetiminin de yapıldığı pazar yerlerinde, zabıtalar tezgahların üçer metre aralıklı olması için kontroller yaptı.

Polis, Jandarma ve Zabıta ekipleri vatandaşların sosyal mesafelerini koruması  hususunda sürekli uyarılarda bulundu, uymayanlar hemen uyarıldı.

Ekipler, tezgahlardaki ürünlere dokunmamaları ve pazarlara çocukları ile gelmemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Kula'da alınan tedbirlerin ve denetimlerin yerinde kararlar ile desteklendiğini, vatandaşlarında alınan bu kararlara destek verdiğini belirtti.

Başkan Tosun açıklamasında, "Oda Başkanımız Aytekin Şadan, Dernek Başkanımız Hulisi Erkol ile birlikte İçişleri Bakanlığımız tarafından alınan kararların pazar yerinde ne kadar uygulandığını yerinde görmek amacıyla geldik. Büyük bir memnuniyetle söylemeliyim ki vatandaşlarımız alınan kararlara gayet güzel uymaktadırlar. Esnafımız ve vatandaşlarımız gerekli tedbirlerini alıyorlar ve pazar yerinde sürekli olarak aynı sayıda vatandaşımız alarak sosyal izolasyona destek oluyoruz. Kula Kaymakamlığı, Kula Belediyesi, Esnaf odası ve derneğimiz sürekli teyakkuz halindeyiz. Esnafımız tarafından uygulanan fiyatların ise gayet makul ve yerinde olduğunu gördük. Bu da bizi ayrıca memnun etti. Bu gün yoğunluğun az olmasının diğer bir etkeni ise, müstahsil pazarının Cuma gününe taşınmış olmasıdır. Kulalı hemşehrilerimize buradan daha da duyarlı olaya davet ediyorum, virüs alacağımız tedbirlerden daha kuvvetli değil. Evde kal Kulam." dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan yaptığı açıklamada, "Ülkemiz ve Dünya Koronavirüs ile mücadele sürecindeyiz. Devletimizin ve yerel yönetimimizin aldığı tedbirler sayesinde bu beladan, bu virüsten kurtulacağımızı inanmaktayız. Bu gün bizler pazar yerinde alınan tedbirleri yerinde görmek amacıyla incelemelerde bulunduk. Esnaf ve vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstererek alınan tedbirlere uyulduğunu gördük. Korona alacağımız hiç bir tedbirden daha güçlü değildir. Alacağımız tedbirler sayesinde korunacağımıza inanıyorum ve evde kal Kula diyorum." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula Belediyesi, maske ve eldivenler için özel atık kutuları koydu
Kula Belediyesi, maske ve eldivenler için özel atık kutuları koydu
23 Nisanda Çocuklara Doğum Günü Sürprizi
23 Nisanda Çocuklara Doğum Günü Sürprizi