Advert

Şair-Yazar Kurtoğlu, Kulalılarla bir araya geldi

Kula'da "Oku-Yorum" Projesi Kapsamında Şair-Yazar Mehmet Kurtoğlu öğrencilerle buluştu.

Şair-Yazar Kurtoğlu, Kulalılarla bir araya geldi

"Oku-Yorum" Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi kapsamında Şair-Yazar Mehmet Kurtoğlu, 17 Şubat akşamı online olarak Halit Tokul Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenler ve öğrencilerle canlı sohbet programında bir araya geldi.

Halit Tokul Anadolu İmam Hatip Lisesi proje sorumlusu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Aydın Demir tarafından hazırlana proje ile öğretmen ve öğrencilerin canlı konferans yöntemiyle bir araya gelmesi sağlandı.

Şair/Yazar Mehmet Kurtoğlu tarafından canlı olarak verilen seminerde, Okur ve Yazar buluşması temelinde, öğrencilerin kitap okumaya ilgisinin arttırılmasının yanı sıra edebiyata ilgi duymaları amaçlandı.

Yapılan canlı yayın semir konusunda, "Kula'da öğrencilerimizin teknolojinin faydalı taraflarından yararlanmaları ve edebiyata, kitaba ve yazarlığa ilgi duymaları amaçlandı. Okulda görev yapan öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin bu tür eğitim seminerlerinden daha çok faydalanmaları, örnek şahsiyetlerle bir araya gelerek kendilerine rol-model olarak yazarlarımızı seçmeleri hedeflenmektedir. İnşallah, Halit Tokul Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak bu tür projelere devam ederek öğrencilerimizin ufuklarına ışık tutacak ve öğretmenlerimizin faydalanmalarını sağlayacağız. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." diye açıklama yapıldı.

Şair-Yazar Mehmet Kurtoğlu; 1969 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Şanlıurfa İmam Hatip Lisesinde 1986 yılında tamamlamıştır. Harran Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Bir çok değişik kurumlarda memurluk ve idarecilik yapmıştır. Yazı ve şiirleri birçok çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmıştır. Şiir ve gazetecilik dallarında çeşitli ödüller almıştır. Yazar Ankara'da yaşamakta ve 2008 yılında bu yana Vakıflar Genel Müdürlüğü Kültür ve Tescil Daire Başkanlığında yayın müdürü olarak çalışmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu