Advert

Fırat Çakıroğlu ölümünün 6. yılında Kula'da anıldı

Ege Üniversitesinde 6 yıl önce öğrenciler arasında çıkan kavgada öldürülen Fırat Çakıroğlu, Manisa Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Fırat Çakıroğlu ölümünün 6. yılında Kula'da anıldı

Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, Kula Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Çakan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Anma etkinliklerinde ilk olarak, Kula İlçesinde Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına Kula Belediyesi tarafından Ülkü Ocaklarına tahsisi yapılan mesire alanın açılışıyla başladı.

Manisa'nın 17 İlçesinden gelen Ülkü Ocakları Başkanları ve Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay'ın açılış kurdelesini kesmesiyle başladı.

Kula Belediyesi tarafından da destek verilen mesire alanı projesinde otağ yörük çadırı, kütüphane, okçuluk, binicilik ve gençlerin zamanlarını değerlendirebilecekleri etkinlik alanları oluşturulacak.

Acısı yüreğimizde hiç bir zaman dinmeyecek Ülkücü Şehidimiz, kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun azmi, vatan ve bayrak sevgisi, destanlaşan yaşam öyküsü Ülkü Ocaklarından yetişen her gencimize örnek olacağını belirten Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay konuşmasında, "Manisa Ülkü Ocakları and içtik nice Fırat'lar yetiştirmeye sloganımızla 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesinde (E.Ü) hain, kalleş PKK tarafından şehir edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizin adını yaşatmak amacıyla Kula Ülkü Ocaklarımızın özverili çalışması, Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tomsun ve Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok'un vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu gün arkadaşlarımızla birlikte Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına Mesire Alanı ve Ülkü Ocakları Gençlik Kampı'nı Manisa'mıza kazandırmış oluyoruz. Kamp içerisinde, mesire alanı, otağ yörük çadırı ve yürüyüş ve koşu parkuru yer alacak. Manisa'da binlerce fidanımızı yetiştirmeye devam edeceğiz. Mesire Alanı ve Ülkü Ocakları Gençlik Kampı'nın hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Anma etkinlikleri kapsamında Kula Ülkü Ocağında Ülkücü Şehitler ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu  Halim Başefe Haca tarafından kuranı Kerim okundu, dua edildi.

Ege Üniversitesinde 20 Şubat 2015'te öğrenciler arasında çıkan kavgada, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı. Gözaltına alınan Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nurullah Semo tutuklanmış, 7 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Semo, "kasten öldürmek" ve "devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmıştı.

 

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kula Manisa Ocak Ülküçü şehit Kula Ülkü Ocakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu