Advert

Üç dekar ile başladığı üretime 30 dekar ile davam ediyor

Kula ovasında 3 dekar çilek üretimi ile başladığı çilek üretimine 30 dekar ile devam eden Metin Özkurt, gelen talebi karşılayamıyor.

Üç dekar ile başladığı üretime 30 dekar ile davam ediyor

Yurt içi talebin yanında yurt dışından da çilek siparişi geldiğini belirten Özkurt, "İlerleyen süreçte üretim alanını arttırmayı hedefliyor. Özkurt, Babam sayesinde başladığım çilek üretimini arttırarak 30 dekar araziye yaydım. Bu araziden Nisan Ayından başlayarak yılbaşına kadar ürün alıyorum. Kar yağarken dahi seralarımızda çilek yemek mümkün." dedi.

Asıl mesleğinin ayakkabıcılık olduğunu, bu alanda çalıştığını belirten Özkurt, babasının tavsiyesi ile kapalı sera çilekçiliğine başladığını ve aldığı bu karar sayesinde hayatının tarıma dayalı üretim yönüne geçerek meslek değiştirdiğini belirtti.

Tarımda uygulanan desteklerden faydalanmadan bu seviyeye gelen Özkurt, gerekli devlet desteğini alabilmesi sayesinde daha da büyük ve modern seralar kurarak üretim kapasitesini yıllık 100 tondan daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.

Kula'da Çilek Üretimi Artarsa İhracatçıda Kula'ya Gelir

Üretiminin yanında pazar sıkıntısının da olmadığını belirten Özkurt, Çileği Kula'da ne kadar çok üretirsek bizler için o kadar iyi. Bu konuda bilgi almak isteyen herkese yardımcı olmaya hazırım. Kula'da çilek üretimi artarsa ihracatçı da Kula'ya gelir. Ne kadar çok üretim olursa o kadar çok güçlü olur ve pazar payımızı o kadar çok arttırırız. Biz ürettiğimiz çileği anında pazarlayabiliyoruz. Üreten herkesin de çileğini pazarlamasına destek ve yardımcı olabiliriz. Birlikten kuvvet doğar, el ele verip Kula'da çilek üretimini arttırarak tarımsal gelirlerimizi yükseltebiliriz dedi.

Çilek Kula Çilekçilik Üretim Manisa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Kula İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni normalleşme toplandı
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu
Yaşlı adam yatağında ölü bulundu